Mi az offshore cég?

Offshore cégnek nevezzük azokat a cégeket amelyeket olyan helyszínen jegyeztek be, ahol a helyi törvények lehetőséget adnak arra, hogy -amennyiben az adott országban nem tevékenykednek,- a külföldön végzett tevékenységükből származó jövedelmük adómentes! Ennek fejében “csupán” pár száz dolláros évi átalányadót kell fizetniük.

A vállalkozások célja, hogy elkerüljék az egyes államok magasnak vélt adóterheit alighanem egyidős az adózás rendszerével. Napjainkban egyre többet lehet hallani az offshore elnevezést itthon is, ami azt mutatja, hogy a magyar vállalkozók is érdeklődnek az adótervezés ezen formája iránt.

Az offshore angol kifejezés, a brit szóhasználatban parttól távol fekvőt, illetve partmentit jelent. A gazdasági életben az amerikaiak az államok határain kívüli tevékenység, üzlet, cég jelzőjeként használják.

Meg kell itt jegyeznünk, hogy egyre nehezebb használni a klasszikus offshore helyszíneken bejegyzett cégeket, mert a nemzetközi megítélésük egyre rosszabb, így sokszor előfordul, hogy egyes bankok már nem is utalnak offshore helyszínem bejegyzett cégeknek.

Ezért az utóbbi időben előtérbe kerültek az elegánsabb megoldások, ahol ugyanolyan vagy nagyon hasonló adóelőnyt lehet elérni az offshore bélyeg nélkül. Ilyen helyszínek például Hong Kong, Szingapúr, Grúzia, Kanada, Egyesült Arab Emirátusok, Malajzia, Bulgária, stb.

Ezeken a helyszíneken ugyanúgy adómentesen tud tevékenykedni és a nemzetközi megítélés is kiváló, valamint tudunk bankszámlát is nyitni ezekhez a cégekhez nagy nevű bankoknál is. Megoldható a teljes anonim cégalapítás és bankszámla nyitás lehetősége is!

Szóval mi az offshore cég?

Voltaképp minden jelentésében ott van a lényege: olyan vállalkozásról van tehát szó egy offshore cég esetében, amely valamely országban (vagy az ország törvénykezésileg önálló, független területén) bejegyzésre került, de nem folytat gazdasági tevékenységet az adott területen, üzleti szempontból külföldinek minősül.

Az ilyen státuszú cégnek tehát nem származik bevétele a bejegyzés országából, csak annak határain kívül. (Elvileg tehát offshore cég a világ bármely országában létezhet, de távolról sem biztos, hogy ehhez adókedvezmények is társulnak.) Mindazonáltal fontos megjegyezni, hogy általában nem számít belföldi gazdasági tevékenységnek menedzserek és adminisztratív stáb, valamint irodák működtetése, befektetési és holding tevékenység folytatása illetve bankszámlák fenntartása.

Az offshore státuszú cégek számos előnyt élvezhetnek:

  • minimális adminisztrációs és bürokratikus követelménynek kell megfelelniük,
  • nincs, vagy minimális a nyilvántartási és beszámolási kötelezettség az országa szerint illetékes adóhatóság felé,
    a tulajdonosok és a vezető tisztségviselők adatai nem nyilvánosak.

A félreértések elkerülése miatt el kell mondanunk, hogy az offshore cégek nem teljesen adómentesek. A bejegyzésük szerinti országban adót, vagy valamilyen adónak megfelelő éves összeget kell fizetniük. Amitől viszont mégis érdekesek az, hogy az általuk fizetendő adó(k) mértéke sokkal alacsonyabb, mint a normál cégek esetében amit sokkal könnyebb elviselni, mint a magyarországi adókulcsokat.

A világon jelenleg több mint 40 olyan helyszín létezik, amely adóparadicsomi területként komoly kedvezményeket kínál az offshore cégek számára. A klasszikus adóparadicsomok általában valamely szigetcsoporton (pl.: Brit Virgin-szigetek), szigetköztársaságban (pl.: Naurui Köztársaság), vagy valamely kis országban (pl.: Panama) helyezkednek el.

Ezen országok, illetve területek önálló törvénykezése arra ösztönzi a külföldi befektetőket, hogy céget alapítsanak az adott területen. A legtöbb komoly offshore zónában önálló törvénykönyv garantálja a cégek működését, a külföldiek befektetéseinek biztonságát, és a titokvédelmet. (Például, ilyen törvénykönyvet alkotott 1984-ben a Brit Virgin-szigetek törvénykezése International Business Companies Ordinance néven.)

Itt megtudhatja: mire jó egy offshore cég?

8 érv az offshore cégalapítás mellett

  • Magyarországi gazdasági társaság adómentesen fizetheti ki az adózás utáni eredményét offshore cég tulajdonosa részére.
  • Az offshore helyszínek legtöbbjén a cégbíróság nem tartja nyilván a tulajdonosok adatait.
  • Az Offshore cég magyarországi ingatlanának értékesítése adómentes.
  • Az Offshore cég magyarországi gazdasági társaságban lévő üzletrészének értékesítése adómentes.
  • Az Offshore cégnek nem kell fizetnie Magyar-országon kamat- és árfolyamnyereség adót.
  • Lehetőség van arra, hogy külkereskedelmi tevékenységből származó nyereség offshore cégben realizálódjon.
  • Jogdíj kifizetése off-shore cég részére adómentes Magyarországon.
  • Az Offshore cégek részére biztosított a hajó-regisztrálás.

Mi az adóoptimalizálás?

Gondolja át, hogy mi az egyik legnagyobb éves kiadása! Üzemanyag? Bérek?
Bérleti díj? Ha leülne és készítene egy kimutatást, valószínűleg Ön is úgy fogja találni, hogy az egyik legnagyobb kiadási tétele az ADÓ. “Sajnos ezt nem lehet elkerülni, szükséges rossz!” Ez nem így van! Van egy jó hírünk önnek: van rá mód!
Méghozzá legálisan! Nem kell kiadásokat generálnia, számlát venni, csalni a pénztárgéppel, “nem beütni”, stb. Ezek nem szép dolgok! Felejtse el! Nézzük mit is ajánlunk!

Segíthetünk?

ELSŐSORBAN KÜLFÖLDÖN TEVÉKENYKEDÜNK (AUSZTRIA), DE LEHETŐSÉG VAN ONLINE VAGY TELEFONOS KONZULTÁCIÓRA IS.

Wien, Ausztriaoffshore-online@hush.com

VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT.

Írjon nekünk! Hamarosan válaszolunk. Ha bizalmas információt akar közölni emailben, kérjük használja ezt az email címünket: offshore-online[kukac]hush.com